Lajme

Glauk Konjufca dhe ambasadori norvegjez nënshkruajnë Memorandum Mirëkuptimi

Glauk Konjufca dhe Erik Grøndahl

Glauk Konjufca, kryeparlamentari i Kosovës, ka nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi me ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Erik Grøndahl.

Ata u takuan të martën dhe takimin e konkretizuan me nënshkrimin e Memorandumit.

“Qëllimi i këtij projekti, financues i të cilit është Ministria e Jashtme Norvegjeze, është fuqizimi dhe promovimi i transparencës dhe efikasitetit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, si dhe institucioneve tjera shtetërore të sundimit të ligjit në Kosovë”, thuhet në komunikatën e Kuvendit për media.

Memorandumi ishte nënshkruar më parë edhe nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e kryeministri, Albin Kurti. Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022