Sport Shqiptar

Gjilani pret Llapin, Malisheva përballët me Dritën

Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdojë me dy përballje mjaft interesante të shtunën.

Pas humbjes përball Dritës, Gjilani do të kërkoj rikthimin te fitorja dhe përballë do të ketë Llapin e Batatinës.

Skuadra nga Podujeva tash e pesë ndeshje nuk di për fitore, prandaj gjendet në vendin e nëntë me vetëm pesë pikë.

Nga ana tjetër Gjilani është në vendin e dytë, me 14.

Të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare:

Gjilani:

Llapi:

Në ndeshjen tjetër Drita do të kërkojë ta vazhdoj formën e mirë, si skuadra e vetme e pamposhtur deri më tani.

Përballë do të ketë Malishevën që ka pasur rezultate të përziera.

Formacionet Zyrtare:

Malisheva:

Drita:

Të dyja ndeshjet zhvillohen me fillim nga ora 15:00./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022