Art Jetese

Frappuccino me akullore

Përbërësit:
1 lugë kafe 
1 lugë çaji sheqer
70 ml ujë
70 ml qumësht
1 lugë akullore me vanilje
1 lugë akullore karamel
2 kube akull të grimcuar
Pana kanellë thërrime
Çokollatë

Përgatitja:

Hidhni në shaker ujin, qumështin, kafenë dhe sheqerin dhe i përzieni mirë. 

Në një gotë të gjatë vendosni akullin e grimcuar dhe lugët e akullores. 

Kafenë e hedhim sipër akullores dhe sipër i vendosim krem ​​pana. 

Dekoroni me kanellë dhe çokollatë.

/Shqip.com