Sport Ndërkombëtar

Franca lë jashtë Griezmann

Sulmuesi i Atléticos së Madridit ka pësuar një lëndim në kyçin e këmbës dhe, sipas RMC Sport, nuk do të jetë i gatshëm për Deshamps për ndeshjet me Gjermaninë dhe Kilin, kundërshtarë të Francës në miqësoret e marsit.

Mungesa e sulmuesit të Atleticos do të thotë se pas 84 ndeshjesh, kombëtarja franceze do të luajë pa të.

Hera e fundit që Griezmann humbi një ndeshje me Francën ishte në qershor 2017, kur ai nuk u aktivizua, edhe pse ishte në stol, në fitoren 3-2 të ekipit të tij ndaj Anglisë.

Trajneri i Francës, Deschamps, ka grumbulluar Guendouzin e Lazios pas largimit nga grumbullimi të Greizmannit.

/Shqip.com