Sport Ndërkombëtar

Formacionet zyrtare Spanjë-Gjermani

Spanja dhe Gjermania dy nga pretendentët kryesorë për të triumfuar përballen në çerekfinale me fillim nga ora 18:00 për një ‘biletë’ për në gjysmëfinale të kësaj gare

Para fillimit të takimit janë publikuar formacionet zyrtare.

Spanja: Unai Simón, Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella, Rodri, Fabián, Pedri, Lamine Yamal, Nico Williams, Morata.

Gjermania: Neuer; Kimmich, Rüdiger, Tah, Raum; Emre Can, Kroos; Musiala, Gündogan, Sané; Havert.

/Shqip.com