Sport Shqiptar

Fitorja – opsioni i vetëm i Dardanëve – ndaj Qipros

Përfaqësuesja e Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet me Qipron – sonte me fillim nga ora 20:45 – në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Fitorja është i vetmi opsion – pasi nëse humbin – bien në Ligën D, teksa nëse barazojnë dhe në takimin tjetër Iralnda e Veriut e mposht Greqinë – prapë është i njëjtë skenar.

Dardanët janë favoritë në letër për këtë ndeshje – për shkak se luajnë si vendas.

Skuadra e udhëhequr nga Alan Giresse gjendet në pozitën e dytë të Grupit 2 – Liga C – me gjashtë pikë të grumbulluara.

Teksa – Qipro është një vend më poshtë me një pikë më pak./Shqip.com

Renditja aktuale