Sport Ndërkombëtar

Erling Haaland nga minuta e parë kundër ish-skuadrën

Liga e Kampionëve vazhdon sonte me disa ndeshje mjaftë interesante.

Vëmendja kryesore pritet të jetë në Angli – ku përballen Manchester City dhe Borussia Dortmund.

Të dyja skuadrat kanë nga tre pikë – por City prin në tabelën e Grupit G – për shkak të golaverazhit të më të mirë.

Pep Guardiola e Edin Terzic kanë publikuar formacionet zyrtare.

Manchester City: Ederson, Stones, Akanji, Ake, Cancelo, Rodrigo, De Bruyne, Gundogan (C), Mahrez, Haaland, Grealish

Dortmund: Meyer, Ozcan, Reyna, Reus. Guerreiro, Hummels, Modeste, Bellingham, Can, Meunier, Sule

Ky takim është i veçantë për Erling Haaland, i cili praprakisht ishte pjesë e Dortmundit – kurse tani është në City.

Të gjitha takimet që do të zhvillohen sonte – në Ligën e Kampionëve:

Rangers – Napoli

AC Milan – Dinamo Zagreb

Chelsea – FC Salzburg

Shakhtar – Celtic

Real Madrid – RB Leipzig

FC Copengahen – Sevilla

Mancheste City – Borussia Dortmund

Maccabi Haifa – Paris Saint Germain /Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022