Sport Ndërkombëtar

Ekipet e mëdha zhgënjejnë në sfidën e Europa League

Europa League dhuroi emocione sonte në mbrëmje, me ndeshjet e katërta në grupe.

Roma pësoi disfatë 2-0 ndaj Slavias së Pragë-s, në takimin e grupit G të luajtur në Çeki.

Vendasit shënuan me Jureckan në minutë ne 50-të, ndërsa dyfishuan shifrat më pas me Masopoust (70’).

Ekipi i Mourinhos ka 9 pikë në vendin e dytë, po aq sa Slavia e vendit të parë.

Në grupin E, Liverpool u mund 3-2 nga Toulouse në Stadium Municipal (Toulouse).

Golat për francezët erdhën nga Doonum, Dallinga dhe Magri.

Një autogol i Casseress dhe goli i Diego Jotas rikthyen në lojë The Reds, por ishte tepër vonë.

Liverpool kryeson grupin me 9 pikë, 2 pikë më shumë se Toulouse.

Në Conference League, Cukaricki-Fiorentina u mbyll 0-1, ndërsa Legia e Muçit triumfoi 2-0 ndaj boshnjakëve të Zrinjski Mostar.

/Shqip.com