Lajme

E diela me diell

Foto ilustruese

Të dielën moti do të jetë me diell.

Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, ka raportuar se do të ketë edhe vranësira të cilat do të jenë të fokusuara kryesisht rreth maleve.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13 dhe 15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26 dhe 28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.