Rozë

Dyshja e famshme janë gati të shpallin divorcin

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck nxorën në shitje rezidencën e tyre pallati Bel Air tri javë më parë, por ende nuk ka interes nga ndonjë blerës.

Sipas TMZ, shtëpia mbetet e pashitur, megjithëse çmimi i kërkuar i çiftit, 65 milionë dollarë, është i drejtë.

Agjentët e pasurive të patundshme, duke folur për TMZ, këmbëngulën se çmimi është i duhuri dhe nuk duhet të ketë asnjë problem.

Ky çmim prej 65 milionë dollarësh është 4 milionë dollarë më shumë se sa kanë paguar yjet për të.

Shpesh raportohet se prona ka kushtuar 60 milionë dollarë, por në fakt është blerë për 60.850 milionë dollarë.

Kur do ta shpallin divorcin?

Çifti ende nuk kanë njoftuar se po ndahen, por burimet thonë për DailyMail.com se ata ka të ngjarë të japin lajmin e keq të premten para 4 korrikut.

As Lopez dhe as Affleck nuk donin ta mbanin rezidencën për arsye të ndryshme: Ajo mendoi se ishte shumë e madhe, dhe ai mendoi se ishte shumë larg fëmijëve të tij në Brentwood.

“Ben nuk e pëlqeu kurrë shtëpinë. Ai është shumë larg fëmijëve të tij ”, tha një burim i afërt me Lopez për People.

Ylli ka tre fëmijë, Samuel, 12, Fin, 15 dhe Violet, 18, me ish-bashkëshorten Jennifer Garner, e cila jeton në Pacific Palisades.

Ndërkohë JLo, e cila ka binjakët 16-vjeçarë Emme dhe Max nga martesa e saj e mëparshme me Marc Anthony, mendon se shtëpia me 12 dhoma gjumi është thjesht “shumë e madhe për të”.

/Shqip.com