Sport Ndërkombëtar

Di Maria te Juventusi, Zonja e Vjetër përballet me javë vendimtare

Angel Di Maria

Sipas raportimeve të shumta në Itali, Angel Di Maria është një objektiv konkret për Juventusin.

Por, bardhezinjtë do të marrin një vendim përfundimtar për nënshkrimin e argjentinasit në javët në vijim.

Gjigantët e Serie A duhet të zëvendësojnë Paulo Dybala, i cili do të largohet nga klubi në fund të kontratës së tij në qershor.

Angel Di Maria

Di Maria është gjithashtu i disponueshëm si agjent i lirë dhe Juventus po shqyrton një ofertë për anësorin me përvojë, i cili tha në fillim të kësaj jave se dëshiron të luajë edhe një sezon në Evropë përpara se të kthehet në Argjentinë.

Juventusi mund t’i ofrojë Di Marias një marrëveshje njëvjeçare.

Goal.com dhe Gazzetta dello Sport raportojnë se Juventus po bën vlerësimet e tyre përfundimtare mbi Di Marian.

34-vjeçari e bind Zonjën e Vjetër teknikisht, por marrëveshja duhet të jetë e qëndrueshme ekonomikisht, veçanërisht duke pasur parasysh moshën e Di Marias.

epa09859580 Angel Di María i Argjentinës nxehet përpara fillimit të ndeshjes midis Ekuadorit dhe Argjentinës për kualifikimet e Amerikës së Jugut për Kupën e Botës FIFA Katar 2022, në Guayaquil, Ekuador, 29 mars 2022. EPA-EFE/Franklin Jacome / POOL

Sipas Romeo Agresti, Juventusi do të ketë një kontakt të ri me rrethin e Di Marias në orët në vijim.

Argjentinasi ndezi spekulimet e transferimeve dje duke pëlqyer një postim të Juventusit në Instagram me fanellën e tyre të shtëpisë për sezonin 2022-2023./Shqip.com