Sport Ndërkombëtar

Bayern – Leverkusen, formacionet zyrtare

Një ndeshje për tu mos u humbur zhvillohet të premten me fillim nga ora 20:30.

Në “Allianz Arena”, Bayern Munchen pret Bayern Leverkusenin.

Bayern ka kaluar katër ndeshje të Bundesligës pa fitore, me të vërtetë ka rritur vëmendjen dhe shqyrtimin e kampionëve gjermanë.

Të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare.

Leverkusen: Hradecky – Kossounou, Tah, Tapsoba, Bakker, Andrich, Demirbay, Frimpong, Hudson-Odoi, Diaby, Schick.

Bayern: Neuer – Pavard, Upemecano, De Ligt, Davies, Kimmich, Sabitzer, Sane, Muller, Musiala, Mane.

Ndërsa synojnë të kthehen më në fund në rrugën e duhur do të kenë një përplasje të ndërlikuar në shtëpi me një skuadër emocionuese por të paparashikueshme të Bayer Leverkusen.

Ata nuk kanë qenë në maksimumin e tyre këtë sezon, për ta thënë butë, por me fuqinë sulmuese brenda radhëve të tyre, ata janë shumë të aftë t’i shkaktojnë Bayernit shumë probleme dhe t’i shtojnë fitores së tyre të vetme në Bundesligë këtë sezon.

Presioni mund të arrijë nivelin e etheve nëse vizitorët i zhgënjejnë më tej (dhe ata kanë marrë katër pikë nga nëntë e fundit që ofrohen në Bavari), gjë që thjesht e bën këtë një lojë të domosdoshme për Bayernin./Shqip.com