Sport Shqiptar

Ballkani vazhdon me fitore

Skuadra kampione e Kosovës, Ballkani është duke i vazhduar përgatitjet në Antalia të Turqisë, ku po zhvillon edhe ndeshje miqësore.

Ballkani së fundi ka shënuar fitore në ndeshjen miqësore ndaj Oleksandriyas.

Skuadra e trajnerit Ilir Daja ka triumfuar 5:2 kundër Oleksandriyas.

Golat për Ballkanin i kanë shënuar i sapotransferuari Trashi si dhe Rrahmani, Gripshi, Korenica e Berisha.

Ditë më parë Ballkani e fitoi edhe Superkupën e Kosovës, pas fitores (1:0) ndaj Llapit.

/Shqip.com