Sport Ndërkombëtar

Argjentina e dyfishon epërsinë ndaj Polonisë  

Polonia dhe Argjentina takohen në ndeshjen e tretë të vlefshme për Grupin C në kuadër të Kupës së Botës “Katar 2022”, shkruan Shqip.com.

Argjentina e ka realizuar golin e dytë me Julian Alvarez e ka realizuar golin e dytë për rezultatin 2:0 të shënuar në golin e 68-të për 2:0.

Argjentina ka kaluar në avantazh në minutën e 48-të me golin e realizuar nga Alexis Mac Allister.

Ai shënoi pas në aksioni të gjatë.

Pjesa e parë e ndeshjes ka përfunduar 0:0.

/Shqip.com