Lajme Ballkan

Antiterrori u ndalon hyrjen në Shqipëri dy iranianëve

Shteti i Shqipërisë ka marrë një vendim ndaj dy shtetaseve iranianë.

Të dy shtetasit të identifikuar si Batool Soltani dhe Afshin Kalantari janë me shtetësi gjermane por me origjinë nga shteti i Iranit.

Ata kanë mbërritur para disa ditësh në aeroportin e Rinasit me ftesë të ASILA-s së regjistruar dhe legale (Shoqata për Mbështetjen e Iranianëve që jetojnë në Shqipëri) për të marrë pjesë në ceremoninë e miqve të tyre nga Gjermania, raporton Abcnews.

Sipas autoriteteve shqiptare të dy shtetasit janë kërcënim serioz për vendin./Shqip.com