Kulturë Kino

Aktori shqiptar fiton çmimin e aktorit më të mirë në rolin e Zlatan Ibrahimoviqit

Granit Rushiti

Aktori shqiptar, Granit Rushiti ka marrë çmimin “Aktori më i mirë”, në filmin “Unë jam Zlatani”.

Çmimi u nda në festivalin vjetor të filmit në Suedi.

Rushiti luajti rolin e yllit suedez në futobll, Zlatan Ibrahmovicq.

“Nuk di nga t´ia filloj. I pari që dua të falënderoj është Zoti për këtë mundësi dhe këtë çmim. Pastaj dua të falënderoj familjen, veçanërisht nënën time. Nënë të dua! Mezi pres të kthehem në shtëpi dhe t’iu puth në ballë dhe t’iu jap këtë çmim”, tha Rushiti pasi pranoj çmimin.

/Shqip.com