Lajme

Aksident në Suharekë, lëndohen katër të mitur

Foto nga aksidenti

Policia e Kosovës, ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme  në fshatin Vraniq të Suharekës një i mitur duke vozitur veturën ka humbur kontrollin dhe vetura ka renë nga ura.

 Si pasojë të lënduar kanë mbetur edhe 3 pasagjerë të tjerë të cilë kanë qenë po ashtu të mitur.

“Një mashkull kosovar i mitur, duke drejtuar veturën ka humbur kontrollin  duke u përplasur me një gurë skaj rrugës, e më pas  me mbrojtësen e urës bie poshtë urës. Vozitësi dhe tre pasagjer të mitur meshkuj pësojnë lëndime trupore dhe dërgohen në emergjencën e Suharekës. Vozitësi për shkak të lëndimeve të rënda është transferuar në QKUK.”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Më së shumti lëndime nga katër personat ka marrë vozitësi dhe si shkak i lëndimeve të rënda ai është transferuar në QKUK./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022