Sport Ndërkombëtar

Agjenti i Jorginho konfirmon interesimin e Juventusit, por pret që mesfushorit të qëndrojë te Chelsea

Jorginho me Italinë

Agjenti i Jorginhos mbetet i zëshëm kur bëhet fjalë për një lëvizje të mundshme në të ardhmen për klientin e tij, transmeton Shqip.com.

Ai pohon se Juventus ka shprehur intersim për transferimin e mesfushorit.

Lojtari italian i lindur në Brazil, u shpall fitues i EURO 2020 me “Azurrët”, duke pasur paraqitje tejet të mira këtë kampionat.

Derisa, sygjerime të shumëta pretendojnë se 29-vjeçari mund të hyjë në garë për topin e artë.

Pas paraqitjeve të mira me Italinë, shumë ekipe kanë shprehur interesim për shërbimet e tij, dhe Juve është një prej shumë skuadrave./Shqip.com