Lajme Botë

Vritet një polic në SHBA

Vrasja në SHBA

Autoritetet amerikane kanë deklaruar se ka vdekur një policë pasi u qëllua gjatë një ndërhyrjeje për shkak të ngacmimit të raportuar seksual në Louisiana, transmeton SHQIP.

Oficeri i policisë, William Collins u qëlluar për vdekje gjatë një operacioni policor në një shtëpi në Doyle, ku u raportua për ngacmim, raporton foxnews.

Oficeri u qëllua jo shumë larg shkollës së mesme Doyline.

Collins, i cili ishte zëvendës sherifi i Qarkut Webster, ishte oficeri i parë i policisë që arriti në vendin e ngjarjes ku u godit në një shkëmbim zjarri me sulmuesin.

Policia nuk dha më shumë detaje rreth sulmuesit, as identitetin e tij, por vetëm tha se u transferua në spital dhe është në rrezik për jetën.

Policia e Shtetit të Luizianës u ka kërkuar banorëve të qëndrojnë larg nga skena e krimit, ku agjencitë e shumta të zbatimit të ligjit po kryejnë hetime./SHQIP.com