Lajme

21 raste të reja dhe 1 humbje jetë gjatë 24-të orëve me COVID-19

Vaksinimi kundër COVID-19

Gjatë 24-të orëve të fundit janë raportuar 21 raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

Po ashtu gjatë këtyre 24-të orëve është raportuar edhe për një humbje jete.

Momentalisht në Kosovë janë 589 raste aktive, ndërsa numri i të shëruarave është 88.

Statistikat e MSH-së

Me dozën e parë janë vaksinuar 904 mijë e 155 qytetarë, me dozën e dytë janë vaksinuar 824 mijë e 538 qytetarë, me dozën e tretë janë vaksinuar 105 mijë e 18 qytetarë ndërsa me dozën e katërt janë vaksinuar 1 mijë e 727 qytetarë./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022